گران شدن بلیط مترو در سال ۹۹

گران شدن بلیط مترو در سال ۹۹

متاسفانه امروز یکشنبه مورخ ۴ اسفند ماه ۹۸ خبر بدی از رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران رسیده. ایشان اعلام کردند به دلیل اینکه مترو تهران رو به ورشکستگی استريا، در سال آینده یعنی ۱۳۹۹ نرخ بلیط مترو تا ۲۰ درصد افزایش قیمت خواهد داشت.

یارانه بلیط حمل و نقل عمومی

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران خاطرنشان کرد در سال ۹۷ شهرداری حدود نهصد میلیارد تومان یارانه برای بلیط حمل و نقل عمومی پرداخت کرد و ۲۳۰ میلیارد تومان درآمد داشت امسال این درآمد حدود ۲۵۰ ملیارد تومان پیش‌ بینی شده و میزان یارانه ارائه شده هزار میلیارد تومان است و این یعنی ضرر و ورشکستگی شرکت مترو و باید در این زمینه چاره‌ای اندیشیده شود.

تمایل دولت به افزایش قیمت بلیط مترو و اتوبوس

دولت از طرفی تمایل به افزایش قیمت بلیت ندارد و از طرفی یارانه خود را به حمل و نقل عمومی نمی‌ پردازد. اتوبوس‌ های شرکت واحد نیز بخشی مربوط به بخش خصوصی هستند و شهرداری باید یارانه آنها را هم بدهد چرا که در غیر اینصورت فعالیت آنها متوقف می‌شوند و همه این موضوعات جز مشکلاتی است که باید دولت فکری به حال آن کند.

پیش‌بینی انجام شده برای افزایش نرخ بلیت اتوبوس و مترو بین ۱۵ تا ۲۰ درصد است و به زودی نتیجه نهایی اعلام می‌شود.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران عنوان کرد: لایحه شهرداری در این زمینه آماده شده و هفته جاری جهت بررسی به شورای شهر واصل می‌شود. بنابراین اگر اعضای شورا به لایحه شهرداری رأی مثبت دهند، نرخ‌های جدید در سال آینده اجرایی خواهد شد.

حوزه حمل و نقل عمومی شهرداری تهران

در حال حاضر شهرداری در حوزه حمل و نقل عمومی متضرر است و مترو نیز ورشکسته محسوب می‌شود چرا که دولت سهم خود را در حوزه حمل و نقل عمومی نمی‌ پردازد.

به طور مثال اگر قیمت بلیت مترو ۳ هزار تومان باشد هزار آن را باید دولت هزار تومان را شهرداری و هزار تومان را شهروند بپردازد ولی اکنون شهرداری ۲ هزار سوبسید و شهروند ۱۰۰۰ تومان پرداخت می‌کند.

علیخانی گفت: از طرفی مترو ورشکسته است و همچنین نمی‌ توان فعالیت این شرکت را تعطیل کرد و شهرداری مجبور است خودش هزینه‌ها را تأمین کند.

 

بلیط مترو

منبع: «عصرتعادل»

 

 

مطالب مرتبط

خودرو آب سوز

نوبت دهی اینترنتی معاینه فنی خودرو

افزایش قیمت خودرو

 

 

 

 

 

 

 

 

عبارات مرتبط برای جستجوی این مطلب

مترو

بلیط مترو

بلیت مترو

قیمت بلیط مترو

گرانی بلیت مترو

گران شدن مترو

حمل و نقل

مترو تهران

مترو حومه

خطوط مترو

خط مترو

تجارت

خودرو

تجارت حمل و نقل

گرانی حمل و نقل

سرمایه گذاری

اخبار خودرو