کرونا کم خطر تر از آنفولانزا

کرونا کم خطر تر از آنفولانزا

وزیر بهداشت آقای سعید نمکی اعلام کردند که ویروس کرونا بسیار کم خطر تر از آنفولانزا H1N1 است. حتی آنفولانزا بسیار کشنده تر از کرونا است.

افراد مبتلا به کرونا در ایران

از ۲۸۵ مورد مشکوک به ابتلا به کرونا فقط جواب آزمایش ۱۸ نفرمثبت بوده است که البته ۴ نفر از آنها فوت کرده‌اند. رسیدگی به مبتلایان و افراد مشکوک به کرونا رایگان است.

وزیر بهداشت همچنین به مردم اعلام کرد وضع عمومی افراد مبتلا به ویروس کرونا روبه بهبود است. مردم به هیچ وجه به شایعات فضای مجازی توجه نکنند، هیچ خبری را درباره ویروس کرونا از مردم پنهان نمی‌کنیم و اینکه نباید هرکسی را که آنفلوانزا گرفته مبتلا به کرونا تصور کرد.

مبتلایان رو به بهبود

تعداد مبتلایان این بیماری رو به بهبودی هستند و هر روز شرایط بهتر از روز گذشته است. افرادی که دچار بیماری زمینه‌ای هستند و سیستم ایمنی بدن آنها ضعیف هستند بیشتر در معرض ابتلا به کرونا هستند.

وی گفت: هیچ مورد مرگی در افراد جوان نداشته‌ایم؛ مسائل پیشگیری مانند شست‌ و شوی دست ها و پرهیز از روبوسی را مد نظر داشته باشند؛ افرادی که دچار سرماخوردگی هستند ماسک استفاده کنند، استفاده از قلیان مشترک را ممنوع کنند، از استفاده از نوشت‌افزار مشترک مانند خودکار نیز پرهیز کنید. رعایت موراد پیشگیرانه بسیار مهم است.

ساس در مقابل ویروس کرونا

همانطور که گفته شد خطر آنفلوانزا کمتر از این ویروس می باشد. ویروس سارس نیز ازکرونا قوی تر است، قدرت سرایت این بیماری زیاد است اما کشندگی آن به مراتب از آنفلوانزا کمتر است.

 

ویروس کرونا

منبع: «عصر تعادل»

 

 

 

 

 

 

 

عبارات مرتبط برای جستجوی این مطلب

کرونا
ویروس کرونا
کرونا ویروس
ویروس
آنفولانزا
آنفلوانزا
آنفلونزا
ویروس جدید
ویروس چینی
چین
ایران
قم
کرونا در قم
کرونا در ایران
کرونا در چین
کرونا تهران
تجارت
خاورمیانه
تجارت هلدبنگ
Mebco

بورس

سرمایه گذاری

تجارت خودرو

mebmotors

آسیا موتور