طرح ترافیک سال ۹۹

طرح ترافیک سال ۹۹

سعیدیان فر اعلام کرد قوانین محدوده طرح ترافیک مشابه همان قوانین سال ۹۸ است فقط در بعضی از محتواها تغییر شکل داده وگرنه ماهیت اصلی طرح ترافیک ۹۹ همانند قوانین سال قبل است.

وضعیت طرح ترافیک پنجشنبه ها

درخصوص وضعیت ترافیکی روزهای پنجشنبه در سال ۹۹ گفته شده در سال جدید همچون سال ۹۸ پنجشنبه ها طرح ترافیک نداریم و فقط محدوده کنترل آلودگی هوا را داریم که از ساعت ۶:۳۰ دقیقه صبح تا ۱۳ ظهر اعمال می شود و برای شهروندانی هم که روز پنجشنبه وارد محدوده شوند فقط یک روز از ۲۰ روز تردد رایگان آنها کاسته خواهد شد.

قوانین ساکنین محدوده طرح

مدیر واحد ساماندهی محدوده ها و طرح های ترافیکی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران همچنین بیان کرد قوانین ساکنین محدوده طرح ترافیک هم مشابه همان قوانین سال ۹۸ است. ساکنین محدوده می توانند قبل از ساعت ۸:۳۰ دقیقه صبح یک ورود و بعد از ساعت ۱۷ یک خروج رایگان داشته باشند و بین این ساعات هم برای آنها نصف قیمت است.

وی اضافه کرد: همچنین کسانی که در این محدوده مستاجرند نیز می توانند اجازه تمدید را به اداره دفتر خدمات الکترونیک شهرداری تهران ارائه کنند و مالکان نیز اگر عواض نوسازی خودرو را پرداخت کنند به صورت اتومات برای آنها تمدید خواهد شد.

رزرو ورود به طرح ترافیک ۹۹

شهروندان برای تردد در محدوده ترافیک با توجه به رأی دیوان عدالت و سایر مسائل باید تردد خود را قبل از ورود به محدوده رزرو کرده و تا ساعت ۶ صبح آن روز هم می توانند رزرو خود را کنسل کنند و اگر هم کار واجبی پیش آمد و به محدوده وارد شدند باید تا ۱۲ شب همان روز ترددشان را در سامانه رزرو کنند در غیر این صورت مشمول تخفیف نخواهند شد.

سعیدیان فر همچنین گفت: ما سیستم رزروها را قبل از شروع هفته یعنی روز چهارشنبه باز می کنیم تا شهروندان کار رزرو خود را انجام دهند.

وی یادآور شد: تردد در محدوده آلودگی هوا نیز همان عدد ۲۰ روز تردد رایگان است و برای تردد بیشتر از ۲۰ روز باید هزینه پرداخت شود.

ماجرای تخفیف در طرح

معاینه فنی در سال جاری ۲۵ درصد تخفیف داشت که در سال ۹۹ به سی درصد می رسد، از نظر قیمت هم برای افرادی که معاینه فنی دارند ۲۱ درصد و برای افرادی که معاینه فنی برتر دارند سیزده و نیم درصد افزایش داشته است.

طرح ترافیک 99

منبع: «عصر تعادل»